کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

گرامیداشت ۱۰ سالگی لکسس LFA به عجیب‌ترین روش ممکن!

پدال/ فکر نمی‌کنیم که برای گرامیداشت ۱۰ سالگی یک ‌چیز هدیه‌ای بسیار گران‌قیمت را انتخاب کنید. لکسس هم برای گرامیداشت ۱۰ سالگی یکی از به‌یادماندنی‌ترین محصولات خود از تصاویر و الگوهای عجیبی استفاده کرده اما صادقانه باید گفت این الگوها زمان زیادی را برای ساختن طلب کرده‌اند. شاید با خواندن این سطور واقعاً تعجب کرده باشید!


آیا سوپرکار بسیار جذاب و خوش‌صدای لکسس ۱۰ ساله شده است؟ به نظر می‌رسد این ۱۰ سال همانند یک ماه گذشته سپری شده اما بله LFA با آن پیشرانه ۱۰ سیلندر جذاب خود در سال ۲۰۱۰ معرفی شد. نیروگاه ۴.۸ لیتری این خودرو قدرت ۵۵۳ اسبی داشته و می‌تواند تا دور ۸۷۰۰ فریاد بزند. این خودرو دارای هر نوع تکنولوژی پیشرفته زمان خود بوده و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک آن در پشت خودرو قرار گرفته تا توازن بالایی ایجاد گردد.


قیمت LFA نیز ۳۷۵ هزار دلار بوده است که خب قیمت بالایی حتی برای سال ۲۰۲۰ هست اما خب پرفورمنس آن با خودروهای گران‌تری همچون فراری انزو و مرسدس SLR مک لارن قابل مقایسه است. البته لکسس در فروش سوپرکار خود مشکلاتی داشته که یکی از این مشکلات همان قیمت بالایش بوده است. در واقع همین سال پیش بود که ۳ دستگاه از LFA صفرکیلومتر فروخته شد و در آغاز سال ۲۰۲۰ نیز هنوز ۴ دستگاه از این خودرو در آمریکا موجود است. در نظر داشته باشید که تولید LFA سال ۲۰۱۲ خاتمه یافته است.
 
 
 
اما برگردیم به سالگرد ۱۰ سالگی این خودرو و مخصوصاً گالری تصاویر منتشر شده توسط لکسس! ژاپنی‌ها می‌خواهند همه تجربه آشنا شدن با LFA را داشته باشند و البته هزینه کمی پرداخت کنند. لکسس شما را دعوت می‌کند LFA کاغذی خود را با استفاده از قیچی، چسب و الگوهای آماده تولید کنند.