کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

معرفی ۱۰ خودروی شاسی بلند خانوادگی برتر سال ۲۰۲۰

معرفی ۱۰ خودروی شاسی بلند خانوادگی برتر سال ۲۰۲۰
		

	
        
	
				مجموعه: دنیای خودرو		
	اتومبیل های شاسی بلند طی سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده اند و سال ۲۰۲۰ میزبان برخی از برترین مدل های آن ها بود. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با بالا رفتن محبوبیت اتومبیل‌های شاسی بلند طی سال‌های اخیر بسیاری از خریداران به سمت این خودروها هجوم بردند و مدل‌های برتر را در دنیا مشخص کردند.
 
با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۰ فهرستی از ۱۰ اتومبیل شاسی‌بلند خانوادگی برتر دنیا مشخص شده که طی سال گذشته بیشترین میزان طرفداران را داشته‌اند. این فهرست شامل اتومبیل‌هایی می‌شود که به بهترین نحو می‌توانند یک سفر خانوادگی را رقم بزنند؛ خودروهایی که نه تنها یک خانواده پر جمعیت را پوشش می‌دهند بلکه در شرایط سخت جاده نیز بهترین بازدهی را دارند.
 
اتومبیل‌های شاسی‌بلند پدیده‌هایی از فناوری هستند که سبک، امنیت، فضای زیاد و کیفیت را همزمان با یکدیگر در خود جای می‌دهند. با وجود آن که برخی شرکت‌ها درک درستی از ساخت اتومبیل‌های شاسی‌بلند کاربردی ندارند، برخی کارخانه‌های دیگر می‌دانند دقیقا چه محصولی را وارد بازار جهانی کنند که توجه خریداران را به خود جلب کند.
 
در حالی که قالب کلی اکثر اتومبیل‌های شاسی‌بلند یکسان است شرکت‌های برتر توانسته‌اند نمونه‌هایی فوق‌العاده را وارد بازار کنند و با گذر زمان درصد تقاضای این نوع خودروها را افزایش دهند. در ادامه فهرست تهیه شده از ۱۰ شاسی‌بلند برتر سال ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنید که مناسب‌ترین انتخاب برای خانواده‌ها هستند.
 

 
خودروی Audi Q5؛ شقایق آبی شرکت آئودی 
ایراد گرفتن از اتومبیل فوق‌العاده‌ای مانند Audi Q5 امری بسیار دشوار است چرا که شرکت سازنده توانسته از هر لحاظ این خودرو را بی‌نقص تولید کند. تنها ایرادی که برخی خریداران توانسته‌اند از مدل Audi Q5 بگیرند عدم راحتی بخش کنترل اتومبیل بوده که حتی این امر نیز نتوانسته جلوی موفقیت شگفت‌انگیز و فروش فوق‌العاده این خودرو را بگیرد.
 
با توجه به قیمت بالا و مدل‌های مختلف، اتومبیل Audi Q5 بسیار بی‌ سر و صدا، جذاب و کاربردی با سیستم دیجیتال بروز است. چنین ویژگی‌هایی باعث شده‌اند شرکت آئودی بسیاری از رقبای خود را پشت سر بگذارد و در مقام اول برترین خودروهای شاسی‌بلند قرار گیرد. همچنین باید گفت که اتومبیل مورد نظر از وجود چند مدل پلاگین هیبریدی نیز بهره می‌برد.
 
مدل Audi Q5 از موتور الکتریکی ۲.۰ لیتری و نمونه‌ای بنزینی برخوردار است که در مجموع ۳۶۲ اسب‌ بخار را ایجاد می‌کنند. این خودرو در صورت شارژ بودن باطری به صورت کامل می‌تواند ۲۶ مایل را بدون استفاده از بنزین طی کند.
 

 
اتومبیل BMW X3؛ الماسی میان شاسی‌بلندها 
قبل از آن که شرکت BMW ساخت اتومبیل‌های شاسی‌بلند را آغاز کند، بسیاری از منتقدان اقدام و اهداف این مجموعه‌ را احمقانه خواندند و ایده شرکت BMW را کوچک شمردند، اما با ورود BMW X3 به بازار جهانی و کیفیت فوق‌العاده آن اکنون تمامی منتقدان به نبوغ این شرکت آلمانی اعتراف کرده‌اند.
 
خودروی X3 با قدرت شگفت‌آور و طراحی زیبا در تمامی موارد همانند مدل Audi Q5 عمل کرده و یکی از اصلی‌ترین رقیب‌های این خودرو به حساب می‌آید. قابلیت‌های شاسی‌بلند شرکت بی ام و به نظر بسیاری از منتقدان خشن و جذاب است و کیفیت این اتومبیل خبر از خلاقیت شرکت سازنده می‌دهد. همانند مدل Audi Q5، ایراد گرفتن از چنین خودرویی امری دشوار به حساب می‌آید.
 

 
 شاسی‌بلند Jaguar F Pace؛ نماد آرامش در رانندگی 
اولین شاسی‌بلند شرکت جگوار نمونه‌ای آرام با قدرت کنترل بی‌نظیر است که فضای بسیاری را به خریداران خود ارائه می‌دهد. این مدل مدتی را به عنوان پرفروش‌ترین محصول شرکت جگوار گذراند تا آن که خودروی E Pace توانست جای آن را بگیرد. در بین تمامی صفات مثبت اتومبیل فوق‌العاده شرکت جگوار دو نکته وجود دارد که از ارزش F Pace کم می‌کند؛ در مرحله اول خریدار در هنگام رانندگی متوجه تاخیر در تعویض دنده‌ها می‌شود و از طرفی دیگر این اتومبیل در شرایط خاص جاده صدا‌های کمی را از خود تولید می‌کند. همانند بسیاری دیگر از موارد موجود در این فهرست، خودروی F Pace نیز امکان توسعه و پیشرفت را دارد. با وجود تمامی این مسائل شرکت جگوار توانسته خودروی خود را در رتبه سوم برترین شاسی‌بلند‌های سال ۲۰۲۰ قرار دهد.
 

 
اتومبیل Land Rover Discovery Sport؛ مدلی با قدرت کنترل فوق‌العاده 
خودروی Land Rover Discovery Sport با پلتفرم PTA که در اتومبیل Range Rover Evoque نیز دیده‌ می‌شود وارد بازار جهانی شده است و به همین دلیل توانسته رضایت بسیاری از خریداران خود را جلب کند. این اتومبیل با تمامی موانع توانست بسیاری از رقبای خود را پشت سر بگذارد و در مقام چهارم برترین شاسی‌بلند‌های سال ۲۰۲۰ قرار گیرد.
 
این خودرو با وجود آن که به سبک شاسی‌بلند‌های قدیمی ساخته‌ شده اما بهترین نوع کنترل اتومبیل را در اختیار خریداران خود قرار می‌دهد. مدل Land Rover Discovery Sport از یک کابین خاص بهره می‌برد که تاثیر بسیار مثبتی در افزایش فروش آن داشته است. موتورهای این خودرو با معماری 48V هیبریدی طراحی شده‌اند و شرکت سازنده تصمیم گرفته با ارائه مدل‌های مختلف نمونه‌های ارزان‌تر Land Rover Discovery Sport را نیز در اختیار خریداران قرار دهد
 

 
مدل Skoda Kodiaq؛ گنج ناشناخته خودروها 
خودروی Skoda Kodiaq تنها مدل موجود در فهرست برترین شاسی‌بلند‌ها به حساب می‌آید که توسط یک شرکت شناخته‌ شده و با تجربه ساخته نشده است. این اتومبیل با استفاده از مواد اولیه با کیفیت اما ارزان قیمت ساخته شده است و نبوغی جدید در ساخت خودرو را به نسبت هم رده‌‌های خود ارائه می‌دهد.
 
مدل‌های Skoda Kodiaq از آرام‌ترین شاسی‌بلند‌هایی هستند که یک خانواده می‌تواند تهیه کند و آن‌ها همچنین کیفیت کنترل بسیار ساده‌ای را به راننده ارائه می‌دهند. گفتنی است؛ شرکت سازنده تمامی مدل‌های Skoda Kodiaq را از ردیف سوم صندلی برخوردار نکرده تا در صورت لزوم خریداران بتوانند هزینه کمتری را پرداخت کنند.
 

 
شاسی‌بلند GLC؛ قدرت‌نمایی دیگر مرسدس بنز 
در رتبه ششم فهرست برترین شاسی‌بلند‌های خانوادگی‌، شرکت بنز با اتومبیل GLC خود قرار دارد که احساس لوکس و خاصی را به خریداران خود ارائه می‌دهد. با وجود آن که این خودرو توانسته در فهرست مورد نظر قرار گیرد اما می‌توان گفت GLC نسبت به دیگر موارد مورد نظر کمتر برای یک خانواده مناسب است و از تمامی ویژگی‌های فوق‌العاده یک شاسی‌بلند خانوادگی برخوردار نیست، اما از آن جایی که بنز توانسته کیفیت شگفت‌انگیزی را بر روی اتومبیل خود اعمال کند GLC توانسته جایگاهی را در فهرست مورد نظر به خود اختصاص دهد. این خودرو بیشتر برای خانواده‌های کم جمعیت‌تر مناسب است.
 

 
خودروی Alfa Romeo Stelvio؛ هنرنمایی دیگر از ایتالیایی‌ها 
شرکت ایتالیایی آلفا رومئو با استفاده از پلتفرم و موتور استفاده شده در مدل Giulia خودروی Stelvio را به بازار جهانی ارائه داده است. این اتومبیل با فناوری جدید و قدرت رانش چهار چرخ از برترین انتخاب‌های یک خانواده به حساب می‌آید. خریداران این اتومبیل می‌توانند از موتور قدرتمند و کیفیت بالای کنترل خودرو برترین حس رانندگی خود را تجربه کنند.
 
شرکت آلفا رومئو همچنین سیستم الکتریکی جدید برای صفحه نمایش‌های خود در این خودرو قرار داده تا افراد بتوانند از قابلیت‌‌های مفید Stelvio استفاده کنند. با توجه به ویژگی‌های این اتومبیل می‌توان گفت شرکت سازنده به بهترین روش آن را قیمت‌گذاری کرده و هزینه بیشتری را برای خریداران به وجود نیاورده است.
 

 
مدل Volvo XC60؛ امن‌ترین خودروی اروپا 
مدل ۲۰۱۷ این اتومبیل توانست از طرف Euro NCAP عنوان امن‌ترین اتومبیل را به خود اختصاص دهد و اکنون ولوو در سال ۲۰۲۰ خودروی خود را با بروزرسانی‌های جدید به بازار جهانی عرضه کرده است. این مدل از اتومبیل‌هایی به حساب می‌آید که به شدت برای یک خانواده مناسب است و افرادی که می‌توانند باید حتما آن را خریداری کنند. اتومبیل مذکور در مدل‌های مختلف با موتورهای متفاوت عرضه می‌شود و شرکت سازنده برای افزایش‌ گزینه‌ها نمونه پلاگین هیبریدی آن را نیز به بازار عرضه کرده است.
 

 
اتومبیل Tarraco؛ اولین تجربه Seat در خودروهای شاسی‌بلند 
مدل ۲۰۱۷ این اتومبیل توانست از طرف Euro NCAP عنوان امن‌ترین اتومبیل را به خود اختصاص دهد و اکنون ولوو در سال ۲۰۲۰ خودروی خود را با بروزرسانی‌های جدید به بازار جهانی عرضه کرده است. این مدل از اتومبیل‌هایی به حساب می‌آید که به شدت برای یک خانواده مناسب است و افرادی که می‌توانند باید حتما آن را خریداری کنند. اتومبیل مذکور در مدل‌های مختلف با موتورهای متفاوت عرضه می‌شود و شرکت سازنده برای افزایش‌ گزینه‌ها نمونه پلاگین هیبریدی آن را نیز به بازار عرضه کرده است.
 

 
خودروی Mitsubishi Outlander PHEV؛ مدلی ارزان و فوق‌العاده 
یکی از دلایل برتر بودن اتومبیل Mitsubishi Outlander PHEV کنترل قیمت فوق‌العاده آن است. از آن جایی که شرکت میتسوبیشی راه حل متفاوتی برای مواجه شدن با مالیات دارد در نتیجه مبلغ اضافه‌ای را از خریداران خود دریافت نمی‌‌کند؛ این امر باعث می‌شود که خریداران Mitsubishi Outlander PHEV بتوانند نسبت به دیگر اتومبیل‌های شاسی‌بلند ۴۰۰۰ دلار هزینه کمتری را پرداخت کنند. این اتومبیل توانسته با قابلیت‌های خاص و قیمت مناسب به پرفروش‌ترین شاسی‌بلند انگلیس تبدیل شود. گفتنی است؛ نمونه پلاگین هیبریدی Mitsubishi Outlander PHEV می‌تواند ۲۵ مایل را بدون استفاده از بنزین طی کند.
 

 
 امین وصالی