کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

احتمال عرضه اتومبیل جدید تسلا به بازار اروپا

باشگاه خبرنگاران/ ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اتومبیل‌سازی تسلا، سعی دارد بازار فروش محصولات خود در اروپا را گسترش دهد و بخش جدیدی را ایجاد کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این مجموعه ممکن است برای توسعه بازار اتومبیل‌های الکتریکی خود در اروپا نمونه‌ای کامپکت و یا هاچ‌بک را به بازار این قاره وارد کند.

مدیرعامل شرکت تسلا روز گذشته در مصاحبه خود با خبرنگاران به صورت آنلاین گفت: "احتمالا عرضه یک خودروی کوچک در اروپا می‌تواند ایده کارساز و موفقی باشد. یک مدلی که مانند اتومبیل‌های هاچ‌بک یا نمونه‌ مشابه به آن باشد".

گفتنی است؛ هدف تشکیل این کنفرانس اینترنتی مصاحبه درباره باطری‌های خودرو بود که توسط دولت آلمان شکل گرفت.
 
 
جزئیات صحبت‌های ایلان ماسک با دولت آلمان
ایلان ماسک در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: "در آمریکا اتومبیل‌های موفق و پرطرفدار معمولا بزرگ‌تر هستند چرا که خریداران تمایل بیشتری به آن‌ها دارند. اما در اروپا معمولا خودروهای کوچک‌تر طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند". وی در طی این جلسه آنلاین همچنین اظهار داشت که در سفر قبلی خود به آلمان برای پارک کردن اتومبیل Tesla Model X خود با مشکل بسیاری مواجه بوده است. اتومبیل‌های Tesla Model X حدود پنج متر طول دارند و به همین دلیل پارک کردن آن‌ها در خیابان‌های اروپا و حتی آسیا کمی دشوار است.

دومین مرد ثروتمند جهان طی صحبت‌های خود همچنین گفت: "من در حال راندن اتومبیل مدل ایکس خود در برلین بودم و هیچ جای مناسبی را برای پارک کردن خودرو پیدا نکردم". شرکت تسلا در حال حاضر چهار مدل اتومبیل را به بازار جهانی عرضه می‌کند. تمامی خودروهای این شرکت طول بسیار بیشتری نسبت به اتومبیل‌هایی همچون Golf شرکت فولکس واگن دارند. به همین دلیل ایلان ماسک باور دارد برای بازار اروپا اتومبیل‌های کوچک موفق‌تر عمل خواهند کرد.

گفتنی است؛ این مجموعه در نظر دارد وانت Cybertruck خود را نیز تا دو سال آینده به بازار جهانی عرضه کند.