کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

شتاب گیری کیا سورنتو هیبرید را تماشا کنید

اسب بخار/ آماده اید که شتاب گیری «کیا سورنتو هیبرید» از سرعت ۰ تا ۱۲۰ مایل بر ساعت را با هم ببینیم؟ خب اگر آماده هستید، کمربندهایتان را ببندید و وقت خود را خالی کنید، چراکه ما ویدیوی کاملی برای شما تهیه کرده ایم. با تشکر از تیم شجاع و خلاق “Pavel Srp” که با این ویدیو، بخشی از پرفورمنس کیا سورنتو هیبریدی جدید را به نمایش گذاشتند.

اول بگذارید یک چیز را برای تان روشن کنم؛ اگر شما در بازار خودرو به دنبال یک سوپر اسپرت می گردید، باید بدانید که هیچ کس یک اتومبیل هیبرید را برای پرفورمنس خوب خریداری نمی کند! مزیت اصلی هیبریدها ترکیب نیروی حاصل از موتور سوختی و الکتریکی و امکان پیمایش بیش تر نسبت به خودروهای بنزینی عادی است. این سیستم ترکیبی، قبلاً در خودروهای کوچک رواج داشت، اما اکنون به دنیای SUVها هم سرایت کرده است.

کیا سورنتو هیبرید جدید، یک SUV دوست‌دار محیط زیست است که به پیشرانه ای ۱٫۶ لیتری و ۴ سیلندر مجهز شده است. سیستم هیبرید این خودرو از نوع تمام موازی است. این سیستم می تواند ۲۲۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این اعداد برای پیشرانه ای ۱٫۶ لیتری و توربو قابل قبول هستند. این پیشرانه در سایر محصولات کیا و «هیوندای» هم مورد استفاده قرار گرفته است. در سورنتو هیبرید، قدرت خالص آن با بنزین، ۱۷۷ اسب بخار است و گشتاور خالصش هم به ۱۸۰ نیوتن متر می رسد. به طور همزمان، موتور الکتریکی نیز با ۵۹ اسب بخار قدرت و ۲۶۳ نیوتن متر گشتاور به یاری آن می آید.

وقتی نگاهی به مقوله مصرف سوخت می اندازیم، می بینیم که سورنتو هیبرید با ۳۹ مایل بر گالن، پیمایش شهری و ۳۵ مایل بر گالن، پیمایش اتوبانی، نرخ ترکیبی ۳۷ مایل بر گالن را بر جا می گذارد که برای یک SUV با این ابعاد و اندازه واقعاً جای تقدیر دارد. نتیجه به شکل شگفت انگیزی چشمگیر است! به خصوص هنگامی که می فهمیم سورنتو با این مصرف سوخت قرار است ۶ سرنشین بالغ را هم با خود حمل کند.

صد البته که نمی توان کیا سورنتو هیبرید را خودرویی سریع نامید، اما همان طور که احتمالاً می دانید، شتاب و سرعت گیری از فلسفه های ساخت این خودرو نبوده اند، اما وقتی که نگاهی به آلایندگی و میانگین مصرف سوختش می اندازیم، درمی یابیم که واقعاً با یک شاسی بلند کاربردی برای مصارف خانوادگی طرف هستیم.