کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

بهترین برندهای خودرویی سال ۲۰۲۰ معرفی شدند

صبحانه آنلاین/ بهترین برندهای خودرویی سال ۲۰۲۰ در گزارش سالانه اینتربرند معرفی شدند که طبق آن تویوتا همچنان در صدر برترین برندهای صنعت خودرو قرار دارد.
صنعت خودرو همانند سایر صنایع در سال ۲۰۲۰ به دلیل کرونا شرایط سختی را داشته است. در حال حاضر برنامه ویژه‌ای برای احیای سریع خودروسازان دیده نمی‌شود، هرچند شرکت‌های این حوزه سخت در تلاشند تا جایگاه مناسب خود را به دست بیاورند و در مسیر رشد قبلی قرار گیرند. به طور کلی سال ۲۰۲۰ به ارزش کلی بسیاری از شرکت‌ها ضرر رسانده و اگر خودروسازان نتوانند خود را با این تغییرات تطبیق دهند، دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده بسیار دشوار خواهد بود.

بیست و یکمین گزارش سالانه اینتربرند با تمرکز روی حوزه‌های مختلف منتشر شد که بر اساس آن بهترین برندهای خودرویی سال ۲۰۲۰ نیز معرفی شدند. در این گزارش کارشناسان از سه فاکتور اصلی برای ارزش‌گذاری استفاده کردند که مواردی چون عملکرد مالی محصولات و سرویس‌های برندها، نقش برند در تصمیمات منجر به خرید، میزان رقابتی بودن برند و توانایی آن در ایجاد وفاداری و در نتیجه تقاضا و سود پایدار در آینده را شامل می‌شود.

تویوتا در صدر بهترین برندهای خودرویی سال ۲۰۲۰
بر اساس بیست و یکمین گزارش سالانه اینتربرند، تویوتا بار دیگر توانست در صدر لیست بهترین برندهای خودرویی سال ۲۰۲۰ قرار بگیرد. این خودروساز ژاپنی از میان تمامی برندهایی که توسط موسسه اینتربرند بررسی شده است در جایگاه هفتم قرار گرفته و ارزش آن نیز ۵۱.۵۹۵ میلیون دلار اعلام شده است. پس از تویوتا نام برند مرسدس بنز با ارزش ۴۹.۲۶۸ میلیون دلار به چشم می‌خورد. بی ام و با ارزش ۳۹.۷۵۶ میلیون دلار نیز توانست جایگاه سومین برند برتر خودرویی سال ۲۰۲۰ را از آن خود کند.

طبق این لیست منتشر شده، شرکت تسلا نیز توانست بار دیگر در لیست برندهای برتر حضور پیدا کند و از میان برندهای صنایع مختلف به جایگاه کلی چهلم دست یابد. تسلا آخرین بار در سال ۲۰۱۷ موفق به حضور در این لیست شده بود و ارزش بازار این برند در سال جاری حدود ۱۲.۷۵۸ میلیون دلار اعلام شده است.

گفتنی است غول‌های تکنولوژی همچنان جایگاه‌های برتر لیست ۱۰۰ برند برتر جهان را به خود اختصاص داده‌اند و طبق این لیست شرکت‌های اپل، آمازون و مایکروسافت در جایگاه اول تا سوم این لیست قرار دارند. همچنین شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی نیز در دوران بحران کرونا توانستند به موفقیت خوبی دست پیدا کنند.