���������� ���������� ������ �������� ��������������� ���� �������� ��������������� �������� 

رقابت دیدنی بین شاسی بلند‌ها بر فراز تپه‌های برقی

باشگاه خبرنگاران/ در دامنه‌ای از برف، گروهی از علاقه‌مندان به خودروهای شاسی بلند دور هم جمع شدند تا ببینند کدام خودروی شاسی بلند می‌تواند سریعتر از روی تپه‌ها بالا برود.در این گزارش مسابقه دیدنی بین شاسی بلند‌های اروپایی، ژاپنی و روسی را روی تپه های شیب‌دار برفی تماشا کنید.
 

در این  مسابقه بیشترین تمرکز برای شکست دادن خودرو افسانه‌ای تویوتا لندکروزر پرادو  ۱۵۰ است. تویوتا لندکروزر پرادو یک شاسی بلند‌ کوچک  است و به عنوان Lexus GX در آمریکا فروخته می‌شود. این خودرو شاسی بلند با قابلیت آفرود، به لطف دهه‌ها پیشرفت مهندسی و پایبندی تویوتا می‌تواند از سخت‌ترین زمین‌ ها گذر کند. لندکروزر پرادو ۱۵۰ مجهز به یک موتور ۲.۸ لیتری دیزل است که ۲۰۰ اسب بخار قدرت  و ۳۶۹ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند.

برای رقابت با لندکروزر پرادو ۱۵۰، یک مرسدس G۵۰۰ کاملاً جدید در میدان مسابقه حاضر شد. این G-Wagon کاملاً جدید قابلیت‌های آفرود اصلی شاسی بلند را حفظ می‌کند، اما فضای داخلی و بدنه را برای عملکرد بیشتر مدرن کرده است. G۵۰۰ مجهز به توربوی توئین توربو ۴.۰ لیتری V۸ است که ۴۱۶ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند.
 

لندرور با کاپوت فیبرکربنی برجسته، شبکه‌های اطراف سپر جلو، تریم فیبرکربنی داخل خودرو و رینگ‌های ۲۲ اینچی مشکی متمایز می‌شود. لندرور  از پیشرانه‌ پنج ‌لیتری V۸ سوپرشارژ با قدرت ۵۷۵ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر آن را به قوی‌ترین مدل لندرور  بدل کرده است.

علاوه  بر رقابت مرسدس، شاسی بلند‌های لندرور، سوبارو، جیپ، گریت وال، نیوا و اویس در محل حضور دارند. این جمع شاسی بلندها باعث ایجاد یک رقابت جالب شده است. حالا باید دید کدام یک از شاسی بلندها می‌توانند تویوتا لندکروز را از قدرت برکنار کنند؟