پدال 

تولید تسلا مدل Y هفت‌نفره از ماه آینده

پدال/ تسلا تولید نسخه هفت‌نفره مدل Y را از ماه نوامبر شروع خواهد کرد و انتظار می‌رود اولین نمونه‌های این خودرو از ماه دسامبر به دست مشتریان برسند.

 

ایلان ماسک با انتشار توئیتی این اخبار را تائید کرده اما فعلاً مشخص نیست که تسلا چگونه توانسته دو صندلی بیشتر را در کابین مدل Y جای دهد. احتمالاً این صندلی‌های اضافی رو به پشت خودرو خواهند بود و بنابراین انتظار می‌رود فضای پا و سر در این بخش خوب باشد.

افرادی که به دنبال خرید تسلا مدل Y هفت‌نفره هستند باید ۳ هزار دلار مبلغ بیشتری را نسبت به مدل استاندارد پنج‌نفره بپردازند.


البته این اولین باری نیست که تسلا دو صندلی اضافه را در خودروهای خود قرار می‌دهد زیرا دو خودروی مدل X و S نیز به‌صورت هفت‌نفره در دسترس هستند. این صندلی‌ها در تسلا مدل S به‌صورت انحصاری برای کودکان طراحی شده و رو به عقب خودرو قرار دارند. کف خودرو که در این قسمت گودتر شده و در ارتفاع پایین قرار دارد فضای پای قابل قبولی را فراهم کرده و تسلا نیز قبلاً تائید کرده حتی نسخه پرچم‌دار پلاد نیز به‌صورت هفت‌نفره در دسترس خواهد بود.


این تنها خبر خوب درباره تسلا مدل Y نیست. اوایل ماه جاری میلادی بود که تسلا تائید کرد گیگافاکتوری برلین اقدام به تولید نسخه به‌روز شده مدل Y خواهد کرد خودرویی که از سلول‌های باتری جدید ۴۶۸۰ تسلا سود خواهد برد و همچنین در رنگ‌آمیزی بدنه آن از سیستم جدیدی استفاده خواهد شد.