کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

معرفی خودروی جدید شرکت BMW سری M3 به نام Touring Spied

معرفی خودروی جدید شرکت BMW سری M3 به نام Touring Spied
		

	
        
	
				مجموعه: دنیای خودرو		
	شرکت BMW محصول جدید خود با قابلیت های منحصر به فرد را معرفی کرد. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اولین خودرو از سری M3 شرکت BMW در سال ۱۹۸۵ فقط با هدف کسب مجوز برای شرکت در مسابقات ساخته شد؛ اما این مدل به یکی از جذاب‌ترین خودروهای تاریخ تبدیل شد. این سری از خودروهای BMW دارای پنج نسل هستند. اولین نسل آن یعنی مدل E30 در سال ۱۹۸۵ عرضه شد و با داشتن گلگیرهای برجسته، باله‌ی عقب، سیستم تعلیق بی‌نظیر و پیشرانه‌ خارق‌العاده‌ چهار سیلندر، مناسب‌ترین گزینه‌ BMW برای پایه‌سازی افسانه‌ M3 بود. نسل دوم M3 که بر پایه‌ مدل E36 ساخته شده بود در سال ۱۹۹۲ معرفی شد. نسل سوم M3 که بر پایه‌ی مدل E46 ساخته شد، یک خودروی جاده‌ای تمام‌عیار بود. نسل چهارم M3 بر اساس مدل E90 در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۰۷ رونمایی شد. در سال ۲۰۱۴، نسل جدید M3 بر پایه‌ی مدل F80 معرفی شد؛ اما نسل جدید M3 فقط در قالب سدان کامپکت عرضه می‌شود و مدل کوپه و دو درب آن با کد جدید M4 معرفی شد.
 
سریM3 برای اولین بار در تاریخ خود، به صورت اتاق استیشن عرضه می‌شود، اما هنوز باید چند سال صبر کنیم تا مدل سقف بلند در نمایشگاه‌ها عرضه شود. تصاویر لو رفته از این مدل جدید دید بسیار خوبی را در مورد انتظارات از این مدل ارائه می‌دهند.
 
طراحی M3 Touring تا حد زیادی همان چیزی است که انتظار می‌رفت. گلگیرها کمی بزرگ‌تر از اتاق‌های سری 3 استاندارد هستند. سقف بلند که یک قوس ظریف بر روی آن قرار داده است که به نمای M3 Touring نمای زیبایی می‌دهد. شیشه عقب به طور کلی شبیه اتاق معمولی سری 3 است، با این تفاوت که سپر برجسته و خروجی‌های اگزوز چهارگانه وجود دارد و گلگیرها نیز بزرگ‌تر هستند. این مدل جدید دارای یک موتور توربوشارژ دوقلوی 0/3 لیتری شش خطی است که ۴۷۳ اسب بخار قدرت (۳۵۳ کیلووات) و ۴۰۶ پوند فوت (۵۵۰ نیوتن متر) به صورت استاندارد تولید می‌کند. مدل Competition قدرت خروجی را به ۵۰۳ اسب بخار (۳۷۵ کیلووات) و ۴۷۹ پوند فوت (۶۵۰ نیوتن متر) می‌رساند.
 

این طراحی جدید به صورت دیفرانسیل عقب عرضه می‌شود، اما سیستم محرک چهار چرخ چند ماه بعد به بازار عرضه می‌شود. هر دو مدل برای Touring در دسترس خواهد بود. اولین عرضه عمومی M3 Touring در سال ۲۰۲۲ است. اگرچه هنوز این سوال وجود دارد که آیا BMW قصد دارد آن را در ایالات متحده بفروشد یا اولین عرضه آن در جایی دیگر است. این ماشین در این کشور استاندارد نیست، اما به نظر می‌رسد تمایل بیشتری بین خودروسازان آلمانی برای آوردن مدل‌های سقف بلند خود به آمریکا وجود دارد، مانند آئودی RS6 و مرسدس‌بنز کلاس E که قرار است در آمریکا عرضه شود.