کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

رم ۱۵۰۰ مدل ۲۰۲۱، ایمن‌ترین پیکاپ آمریکا

پدال/ علیرغم اینکه پیکاپ های فول سایز محبوب‌ترین کلاس خودرویی آمریکا هستند اما از نظر ایمنی شهرت خوبی ندارند. در واقع IIHS دستور سختگیرانه تری را در نظر گرفته که باعث می‌شود پیکاپ ها در دست‌یابی به امتیازهای خوب تصادف نیز به تقلا بیفتند. این موسسه با انتشار بیانیه‌ای گفته که تنها یک پیکاپ فول سایز توانسته امتیاز ایمنی Top Safety Pick را در سال ۲۰۲۰ به دست آورد.


این خودرو رم ۱۵۰۰ کرو کب ۲۰۲۱ است که در زمان تجهیز به چراغ‌های جلوی سفارشی و سیستم پیشگیری از برخورد جلو موفق به دریافت چنین رتبه ایمنی‌ای می‌شود. رم ۲۰۲۱ به خاطر اینکه در زمینه چراغ‌های جلوی تمام تریم ها نتوانسته‌اند امتیاز خوب یا قابل‌قبول را کسب کنند از دستیابی به بالاترین امتیاز ایمنی یعنی Top Safety Pick + باز مانده است. سه تریم از چهار تریم این خودرو امتیاز مرزی را در این زمینه به دست آورده‌اند.

چراغ‌های جلوی LED تطبیقی رم که در تریم های لانگ هورن، لیمیتد و TRX قابل‌دستیابی است امتیاز خوب را به دست آورده‌اند. به عنوان یادآوری باید گفت این تریم ها کاملاً گران‌قیمت هستند و بهای آن‌ها به ترتیب از ۴۵۶۲۴، ۴۹۰۵۹ و ۷۰۰۹۵ دلار شروع می‌شود. برای آنکه این سه تریم حداکثر امتیاز ایمنی ممکن را کسب کنند باید سیستم پیشگیری از برخورد جلوی سفارشی نیز وجود داشته باشد.

در رتبه‌بندی IIHS، رم ۱۵۰۰ توانسته از برخورد با هر دو سرعت ۱۹ و ۴۰ کیلومتر در ساعت جلوگیری نماید. این پیکاپ همچنین از برخورد با آدمک در اکثر تست‌های برخورد خودرو به عابران جلوگیری کرده و اگر هم برخوردی بوده به‌طور قابل‌توجهی شدت ضربه گرفته شده است. این خودرو فقط در تست کاهش سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت ناموفق بوده است.

خودروی موردبحث در ۶ تست تصادف موردبحث شامل اورلپ کوچک سمت راننده، اورلپ کوچک سمت سرنشین، اورلپ متوسط جلو، تصادف از کناره، استحکام سقف و حفاظت از سر امتیاز خوب را به دست آورده است. به نظر نمی‌رسد که IIHS فعلاً فورد F-150 2021 را تست کرده است. این پیکاپ کاملاً جدید از برخی ویژگی‌های ایمنی احساس‌برانگیزی سود می‌برد و می‌تواند با رم برابری کند؛ اما تا زمان تست F-150 این رم ۱۵۰۰ است که پادشاه ایمنی در کلاس خود محسوب می‌شود.