کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

خودروساز چینی از اولین مدل سدان برقی خود رونمایی کرد

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت "نیو" که یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودروهای برقی در چین و رقیب جدی خودروسازان برتر جهان از جمله "بی ام و" و "آئودی" است، اولین مدل سدان برقی خود را به بازار عرضه کرد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
رونمایی از مدل ET7 نیو در یک گردهمایی در غرب شهر چنگدو در حالی صورت گرفت که شرکت رقیب یعنی تسلا فروش خودروی شاسی بلند مدل Y خود را در بازار چین آغاز کرد.
بر اساس این گزارش، شرکت نیو به منظور جلب مشتری بیشتر در صدد گسترش تنوع محصولات خود می باشد. در بازار خودروهای سواری چین، مدل های سدان و شاسی بلند هر کدام حدود 46 درصد از فروش کلی این بازار را به خود اختصاص می دهند.
به گفته ویلیام لی، رئیس شرکت نیو، فناوری جدید استفاده شده در باتری های مدلET7  باعث می شود که این خودروی برقی بتواند با هربار شارژ بیش از 1000 کیلومتر مسافت را طی کند.
قیمت اولیه این خودرو بدون بسته باتری، که یکی از گرانترین اجزای آن می باشد و می توان آن را از شرکت اجاره کرد، 378000 یوان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت این مدل با بسته باتری آن، از 448000 یوان شروع می شود.
فروش خودروهای برقی در نروژ از خودروهای بنزینی بیشتر شدتسلا خودروهای برقی شاسی بلند ساخت چین را تحویل می‌دهدلی در مصاحبه ای گفت رقبای هدف ET7 سدان های سری 5 BMW ، A6 آئودی و کلاس E مرسدس بنز هستند.
سرمایه Nio که سال گذشته 43728 دستگاه خودرو را به بازار عرضه کرد، بیش از 92 میلیارد دلار تخمین زده می شود و از خودروسازان معمولی Daimler و General Motors پیشی گرفته است. بنا بر این گزارش، سرمایه گذاران در سراسر جهان میلیاردها دلار برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی هزینه کرده اند.