کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

افت تولید فورد، تویوتا، نیسان و فیات کرایسلر به دلیل کمبود ریز تراشه‌ها

- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت‌های فورد، تویوتا، فیات‌کرایسلر و نیسان اعلام کردند تولید خودروهای خود را در این ماه به خاطر کمبود نیمه رسانه‌ها پایین می‌آورند. این شرکت‌ها جدیدترین شرکت های خودروسازی هستند که از کمبود ریز تراشه‌ها ضربه خورده‌اند. تقاضا برای این قطعات افزایش یافته است.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
  شرکت هوندا هم اعلام کرد تولید آن در ژاپن تحت تاثیر کمبود نیمه‌رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
 خودروسازان و سازندگان قطعات الکترونیکی با کمبود جهانی ریزتراشه‌ها مواجه هستند چون تقاضای مصرف‌کنندگان طی بحران کرونا افزایش یافته و باعث تاخیر در تحویل سفارشات توسط تولیدکنندگان شده است.
 تحلیلگران عقیده دارند مشکلات مربوط به عرضه ریزتراشه ها تولید در صنعت خودروسازی را در کوتاه مدت محدود می‌کند. عرضه‌کنندگان بزرگ ریزتراشه‌های خودرو اعلام کردند افزایش تولید خودرو سریع‌تر از حد انتظار آنها بوده‌ و نتوانسته اند با این سرعت همگام شوند.
 در این بین ظرفیت تولید ریزتراشه‌ها افزایش چندانی در جهان نداشته است، آن هم در شرایطی که فروش لپ‌تاپ، کامپیوترهای شخصی و کنسول‌های بازی به خاطر مسائل مربوط به دورکاری و ماندن در خانه بالا رفته است. بنابراین شرکت های بزرگ سازنده ریزتراشه نسبت به محدودیت عرضه آنها هشدار داده‌اند.
آمریکا بزرگترین سازنده ریزتراشه در چین را تحریم می‌کندتاسیس چهارمین خودروساز بزرگ جهان با ادغام فیات کرایسلر و پژو شرکت خودروسازی فورد اعلام کرد کارخانه خود را موقتاً تعطیل می‌کند. فیات کرایسلر هم آغاز به کار تولید در کارخانه مکزیک را به تعویق می‌اندازد و تولید در کارخانه انتاریو را متوقف می‌کند. قرار بود این کارخانه مکزیکی هفته آینده تولید خود را از سر بگیرد ولی حالا هر دوی آنها تا پایان ماه تعطیل خواهند بود.
 شرکت فولکس واگن آلمان هم ماه گذشته اعلام کرد با کمبود عرضه نیمه رسانه‌ها مواجه هست و تولید خود در کارخانه‌های چین، آمریکای شمالی و اروپا را محدود می‌کند.