کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

توان تولید ۷۰۰ هزار موتورسیکلت در کشور وجود دارد

باشگاه خبرنگاران/ دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت گفت: توان تولید ۷۰۰ هزار موتورسیکلت را در کشور داریم اما به دلیل اینکه در بازار تقاضا محدود بوده، تولید این محصول کاهش پیدا کرده است.
 

بهمن ضیا مقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت در خصوص میزان تولید موتورسیکلت در کشور، گفت: از نظر ظرفیت تولید موتورسیکلت در کشور، توان تولید ۷۰۰ هزار  دستگاه موتورسیکلت را داریم اما به دلیل اینکه در بازار تقاضا محدود بوده، تولید آن کاهش پیدا کرده است.

او بیان کرد: در حال حاضر در کشور تنها ۱۴۰ هزار موتورسیکلت تولید می‌شود که به نسبت سال گذشته افزایش خوبی داشته است، به نحوی که سال گذشته تنها ۱۱۶ هزار موتورسیکلت در کشور تولید شد.  

ضیا مقدم با بیان اینکه تنوع تولید موتورسیکلت افزایش یافته است، گفت: مدل های مختلفی از موتورسیکلت در کشور تولید می شود اما بیشترین تقاضا مربوط به موتورهای کار است و به همین دلیل بیشترین تولید مخصوص به موتورسیکلت های کار است. 

 
ضیا مقدم در خصوص افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار، گفت: با افزایش نرخ ارز، قیمت موتورسیکلت افزایش یافت چرا که قیمت این کالا ارتباط  مستقیمی با نرخ ارز دارد اما اکنون به دلیل کاهش نرخ ارز، شاهد کاهش قیمت آن نیز هستیم. 

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت با اشاره به میزان واردات قطعات موتورسیکلت در کشور، گفت: عمده قطعات وارداتی مربوط به قوای محرکه است و به دلیل اینکه ساخت آن توجیه اقتصادی ندارد به این موضوع ورود پیدا نکرده ایم. 

به گفته ضیا مقدم، موتورسیکلت‌های زیبا و جوان‌پسند نیز از چین به داخل کشور وارد می‌شود که مورد اقبال جوانان قرار گرفته است.