کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

قیمت و مشخصات تویوتا میرای ۲۰۲۱ اعلام شد

پدال/ تویوتا اعلام کرد قیمت میرای ۲۰۲۱ در آمریکا از ۴۹۵۰۰ دلار شروع خواهد شد.


اگرچه قیمت این خودرو تقریباً به اندازه لکسس GS قبلی است اما تویوتا اظهار داشته با انتخاب این خودرو صرفه‌جویی ۹۰۵۰ دلاری نسبت به میرای ۲۰۲۰ خواهید داشت.

مصرف‌کنندگان همچنین گزینه لیزینگ نسخه پایه میرای XLE با اقساط ماهانه ۴۹۹ دلاری را خواهند داشت. صرف‌نظر از گزینه خرید میرای جدید، مشتریان تا حداکثر ۱۵ هزار دلار تسهیلات سوخت هیدروژن را دریافت خواهند نمود.

میرای ۲۰۲۱ بهبودهای بسیار زیادی نسبت به نسل پیشین داشته و از جمله تجهیزات استاندارد آن می‌توان به چراغ‌های LED و رینگ‌های ۱۹ اینچی آلومینیومی اشاره کرد.

با ورود به کابین رانندگان شاهد پشت آمپرهای دیجیتال ۸ اینچی و نمایشگر مرکزی ۱۲.۳ اینچی، اندروید اتو و اپل کارپلی و آمازون الکسا خواهند بود. این خودرو همچنین به سیستم صوتی JBL با ۱۴ بلندگو و یک ساب ووفر مجهز است.

تجهیزات میرای ۲۰۲۱ به همین موارد محدود نمی‌شوند زیرا میرای XLE دارای فرمان برقی، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، صندلی‌های جلوی گرم شونده با تنظیم برقی در ۸ جهت، شارژر بی‌سیم گوشی هوشمند، آینه وسط با تیره شوندگی خودکار و… است.

از نظر ایمنی هم طیف گسترده سیستم‌های کمک‌راننده وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان مواردی همچون نوربالای خودکار، پایش نقاط کور با هشدار ترافیک پشتی و تشخیص عابران پیاده را نام برد. میرای جدید همچنین به هشدار خروج از مسیر با دستیار فرمان، دستیار علائم ترافیکی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل راداری مجهز است.

یک پکیج تکنولوژی ۱۴۱۰ دلاری نیز وجود دارد که شامل دوربین دید محیطی، نورپردازی صندلی‌های جلو و دستیار پارک جلو و عقب با ترمز خودکار است.

خریدارانی که به دنبال مدلی لوکس‌تر هستند می‌توانند میرای لیمیتد با قیمت پایه ۶۶ هزار دلار را انتخاب کنند. این خودرو نیز با اقساط ماهانه ۵۴۹ دلاری در دسترس است. برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، سانروف پانورامیک، رینگ‌های ۱۹ اینچی و… از جمله تجهیزات میرای لیمیتد است. رینگ‌های ۲۰ اینچی سوپر کروم نیز با قیمت ۱۱۲۰ دلار در دسترس هستند.

تغییرات بزرگ‌تر این مدل در کابین رخ داده‌اند جایی که صندلی‌های جلوی گرم و سرد شونده، صندلی راننده و سرنشین با تنظیم برقی در ۸ جهت، سیستم تهویه مطبوع سه ناحیه‌ای، صفحه‌نمایش عقب کابین، دوربین دید عقب دیجیتال، آفتاب‌گیرهای برقی و… وجود دارند.


تمامی نسخه‌های تویوتا میرای ۲۰۲۱ دارای پلتفرم دیفرانسیل عقب بوده و از دسته سلول‌های سوخت جدیدی سود می‌برند که کوچک‌تر و سبک‌تر از قبل هستند. این خودرو دارای سه باک ذخیره هیدروژن، باتری لیتیوم-یونی ۱.۲۴ کیلووات ساعتی و پیشرانه الکتریکی با قدرت ۱۸۰ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتون متر است.

میرای جدید توانایی رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت در عرض ۹.۲ ثانیه را داشته و شعاع حرکتی آن نیز ۶۴۷ کیلومتر اعلام شده هرچند این برد در مدل لیمیتد به ۵۷۵ کیلومتر کاهش می‌یابد. 
 
البته خرید میرای جدید آسان نیست زیرا این خودرو فقط در کالیفرنیا عرضه خواهد شد.