کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

بوگاتی لاووچیو نوا، گران‌ترین تزئین کریسمس روی کرهٔ زمین!

پدال/ بیشتر مراسم‌های کریسمس امسال به خاطر بیماری کرونا لغو شده که یکی از آن‌ها مراسم شهر مولشایم فرانسه یعنی خانهٔ بوگاتی است؛ اما بااین‌حال، این شرکت تصمیم گرفته کریسمس ۲۰۲۱ را با استفاده از مدل تک ساخت لاووچیو نوا به‌عنوان یک تزئین بسیار گران‌قیمت جشن بگیرد. این شوالیهٔ سیاه که با قیمت ۱۱ میلیون یورو فروخته شد، در یک محفظهٔ شیشه‌ای در کنار درخت کریسمس در مولشایم به نمایش درآمده است.


شهردار مولشایم دراین‌باره گفته است:

من از بوگاتی به خاطر این هدیهٔ فوق‌العاده به شهرمان بسیار ممنونم. اکنون همهٔ ساکنان مولشایم این فرصت بسیار ویژه را دارند تا این شاهکار بی‌نظیر، «لاووچیو نوا» که اتوره بوگاتی مطمئناً به آن افتخار می‌کرد را تحسین کنند
مدیرعامل تولید و تدارکات بوگاتی هم اظهار داشته است:

هیچ‌چیز نمی‌تواند جایگزین مراسم کریسمس مولشایم شود اما برای ما مهم است که در این شرایط سخت بتوانیم مردم منطقه را شاد کنیم.لاووچیو نوا که به معنی ماشین سیاه است، سال گذشته در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. این خودرو برای بزرگداشت ۱۱۰ سالگی بوگاتی ساخته شده و ادای احترامی است به مدل افسانه‌ای تایپ ۵۷ SC آتلانتیک که توسط ژان بوگاتی طراحی شد. این خودرو در آغاز جنگ جهانی دوم گم شد و بعداً هرگز پیدا نشد. لاووچیو از یک بدنهٔ فیبر کربنی براق دست‌ساز برخوردار است که روی پلت‌فرم شیرون قرار گرفته و از همان موتور ۸ لیتری W16 چهار توربو با ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند.