�������������� ���� ���������� ���������� ���������� ������ �������� ������������ ���������������� ������ 

هیوندای به دنبال توسعه رقیبی جدی برای تویوتا لندکروزر است

خودرو بانک/ کمتر کسی است که به دنیای خودرو علاقمند باشد و تویوتا لندکروزر را نشناسد، شاسی‌بلند آفرودی ژاپنی که سال‌ها است در بازار جهانی حضور دارد و در بین مشتریان خاورمیانه از اقبال و فروش خوبی بهره‌مند است.

کسب جایگاه تویوتا در بازار جهانی یکی از اهداف خودروسازان کره‌ای از جمله هیوندای بوده و این شرکت تمامی تلاش خود را طی دو دهه پیش به کار گرفته تا محصولاتی قابل قبول برای رقابت با خودروهای تویوتا به بازار عرضه کند. این شرکت اکنون جای پای خود را در بازار کراس‌اوورها و شاسی‌بلندهای ترکیبی محکم کرده و می‌خواهد تویوتا لندکروزر معروف را نیز به چالش بکشد.

خودروساز کره‌ای تاکنون با عرضه خودروهایی همچون هیوندای سانتافه و هیوندای پالیسید، ثابت کرده می‌تواند محصولاتی با توانایی آفرود فوق‌العاده تولید کند در حالی‌که کیفیت سواری آن‌ها نیز قابل قبول است. با این حال هنوز هیچ‌کدام از شاسی‌بلندهای تولید شده توسط هیوندای از شاسی نردبانی بهره نمی‌برند و نمی‌توان آن‌ها را یک شاسی بلند واقعی خطاب کرد. کیا و هیوندای اکنون قصد ورود به این عرصه را دارند.

هیوندای وارد بازی بزرگان می‌شود
اندرو تویتاهی ، مدیر کل هیوندای استرالیا ، در مصاحبه با Carsguide استرالیا گفت که هیوندای می‌تواند با عرضه یک شاسی بلند فول سایز با شاسی نردبانی، جایگاه فعلی تویوتا لندکروزر را به خطر انداخته و این خودرو را به چالش بکشد. وی برای توانایی هیوندای در ساخت چنین خودرویی، به تولید هیوندای i30N و به چالش کشیدن رقیب شناخته شده‌ای همچون فولکس واگن گلف GTi اشاره کرد.

تمام شایعات در مورد ساخت شاسی‌بلند فول سایز هیوندای براساس شاسی نردبانی از سال پیش قوت گرفته است. این شاسی احتمالا بین هیوندای و کیا به اشتراک گذاشته خواهد شد. در زمینه قوای فنی نیز هیوندای پیشرانه‌های مناسبی را در اختیار دارد که برخی از آن‌ها در جنسیس GV80‌ به کار گرفته شده‌اند، از جمله موتور توربودیزل سه لیتری شش سیلندر که 274 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و آنقدر قدرتمند است تا همتایان ژاپنی خود را به چالش بکشد.