کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

ولوو تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروی برقی تولید می‌کند

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که هر روز به تعداد خودروسازانی که قصد دارند موتورهای سوخت فسیلی را تا پایان این دهه کنار بگذارند، اضافه می شود، شرکت سوئدی-چینی ولوو روز سه شنبه اعلام کرد که کل خودروهای تولیدی این شرکت تا سال 2030 کاملاً برقی خواهد بود.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
هاکان ساموئلسون، مدیر اجرایی ولوو در مورد تقاضای آینده برای وسایل نقلیه الکتریکی به خبرنگاران گفت: من کاملاً متقاعد شده ام مشتریانی که مایل به موتور بنزینی باشند وجود نخواهد داشت. ما متقاعد شده ایم که یک خودروی برقی جذابیت بیشتری برای مشتریان دارد.
این خودروساز سوئدی همچنین اعلام کرد که 50 درصد از فروش جهانی این شرکت باید تا سال 2025 خودروهای کاملاً برقی و نیمه دیگر باید مدل های هیبریدی باشد.
ولوو که متعلق به گروه هلدینگ ژجیانگ جیلی مستقر در شهر هانگزو است در ادامه اعلام کرد که تا چند سال آینده خانواده جدیدی از اتومبیل های برقی را راه اندازی خواهد کرد که همه آنها فقط به صورت آنلاین فروخته می شوند.
ولوو اواخر روز سه شنبه از دومین مدل تمام الکتریکی خود یعنیC40  رونمایی خواهد کرد.
ساموئلسون گفت که مدل های جدید الکتریکی ولوو به روزرسانی و اصلاح شده اند، رویکردی که شرکت خودروسازی تسلا برای اولین بار برای تولید خودروهای الکتریکی خود در پیش گرفت.
غول فناوری چین امسال خودروی برقی روانه بازار می‌کندخودروهای برقی در آلمان پس از فروش چشمگیر کمیاب شدخودروسازان در حالی که با اهداف انتشار گاز CO2 در اروپا و چین و همچنین ممنوعیت هایی در برخی از کشورها برای استفاده از وسایل نقلیه سوخت فسیلی روبرو هستند، برای تولید مدل هایی با آلایندگی صفر رقابت می کنند.
ماه گذشته، شرکت آمریکایی فورد موتور اعلام کرد که خودروهای تولیدی این شرکت در اروپا تا سال 2030 کاملاً الکتریکی خواهد شد. شرکت سازنده خودروهای جگوار لندرور نیز اعلام کرد که برند لوکس جگوار تا سال 2025 کاملاً برقی خواهد شد.
نوامبر گذشته، سازنده خودروهای لوکس بنتلی که مالک آن شرکت فولکس واگن آلمان است نیز اعلام کرد که مدل های مختلف آن تا سال 2030 همه برقی خواهند شد.