کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

هیجان سرعت با مک لارن 600LT

پدال/ با زمان حدود ۴ دقیقه، این ویدئو خیلی طولانی نیست. با توجه به فرصت مناسبی که وجود داشته، این مک لارن ۶۰۰LT نیازمند زمان زیادی برای رسیدن به سرعت‌های بالا نبوده است. 


اما سرعت تنها جنبه احساس‌برانگیز این کلیپ نیست. مک لارن ۶۰۰LT خودروی سری اسپورت و پایه این برند بوده اما گل سر سبد این خانواده محسوب می‌شود. نیروبخش این هیولا پیشرانه ۸ سیلندر ۳.۸ لیتری توئین توربو است که تنها قدرت ۶۰۰ اسب بخاری تولید می‌کند. البته ما از گفتن کلمه “فقط” منظور و دلیل خاصی داریم! قدرت ۶۰۰ اسبی ۶۰۰LT در برابر خروجی ۷۱۰ اسب بخاری برادر بزرگ‌تر یعنی ۷۲۰S خیلی به چشم نمی‌آید اما در همین ویدئو خواهید دید که عملکرد ۶۰۰LT چگونه است.

 

خوشبختانه این ویدئو عملکرد فوق‌العاده‌ی ۶۰۰LT را به رخ می‌کشد. صدای پیشرانه ۸ سیلندر مک لارن هرچه به دور ۸ هزار نزدیک می‌شود گیراتر شده و در زمان تخت گاز رفتن بسیار هیجان‌انگیز می‌شود. مک لارن تنها در عرض ۱۹ ثانیه سرعت خود را از ۱۰۵ به ۲۹۹ کیلومتر در ساعت می‌رساند و در دور آخر نیز راننده در عرض ۲۳ ثانیه سرعت را از ۱۸۴ به ۳۲۰ کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد و هنوز هم جا برای افزایش سرعت وجود دارد. بله شاید ۶۰۰LT عضو سوپرکارهای پایه مک لارن باشد اما هیچ اثری از واژه پایه در پرفورمنس آن دیده نمی‌شود.

 
 
مک لارن سال پیش به تولید ۶۰۰LT خاتمه داده است خودرویی که حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر در ساعتی دارد.