کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

رشد ۵۹ درصدی تولیدات ایران خودرو از ابتدای سال ۹۹

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشاد مقیمی در گفتگو با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: پارسال تا این تاریخ 216 هزار دستگاه خودرو تولید کردیم، اما امسال این رقم تاکنون با 125 هزار دستگاه افزایش به حدود 341 هزار دستگاه رسیده است.
وی بااشاره به این که در سال جهش تولید قرار داریم افزود: با توجه به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری بر افزایش تولیدات صنعتی کشور، وزیر صمت بلافاصله، جلساتی را در بخش صنعت خودروی کشور برگزار کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه همه تولیدات امروز حاصل توان داخلی کشور است ادامه داد: از ابتدای آذر، رشد حدود 15 درصدی را علاوه بر رشد ماه‌های گذشته پیگیری کردیم و در روز شنبه توانستیم حدنصاب 2953 دستگاه را بزنیم که این حدنصاب به حدود 3 سال گذشته بر می‌گردد.
مقیمی اضافه کرد: متوسط تولید ما تا اول آذر حدود 2 هزار دستگاه در روز بود، اما این رقم از ابتدای آذر تاکنون؛ بالغ بر روزانه 2 هزار و 400 دستگاه است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: در روز 5 شنبه، حدنصاب تاریخی دیگری را به ثبت رساندیم و توانستیم حدود 4800 دستگاه خودرو را تجاری کنیم و این در تاریخ 60 ساله این خودروسازی بی سابقه بوده است.
وی گفت: 28 هزار دستگاه خودرو تعهد معوق داریم که از این تعداد؛ 9 هزار و 500 خودرو تولید شده است و از زمان اعلام قیمت این خودرو‌ها در فردا و پس فردا از سوی سازمان حسابرسی، این تعداد را تحویل مردم خواهیم داد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: سعی می‌کنیم همه معوقات را خیلی زودتر از پایان امسال به صفر برسانیم.
وی با بیان این که تاکنون 8 مرحله از فروش فوق العاده را انجام دادیم، اضافه کرد: بالغ بر 87 هزار تعهد ایجاد شده که 65 هزار خودرو از این تعهدات به مردم تحویل داده شده است و معمولاً این خودرو‌ها را در بازه زمانی 40 روز تحویل دادیم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: به صورت سنتی، بالغ بر 50 درصد تولیدات خودروی کشور بر عهده ایران خودرو است و اکنون حدود 52 درصد از کل تولیدات صنعت خودروی کشور را رقم زدیم.
وی افزود: امسال سهم ایران خودرو از مجموع یک میلیون و 200 هزار دستگاه هدف گذاری شده؛ تولید 500 هزار دستگاه خودرو است.
 مقیمی اضافه کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت یک بسته جهش تولید را پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری با استفاده از همه ظرفیت‌های داخل کشور تهیه کرد که در چند روز آینده مراحل تصمیم سازی آن به جمع بندی نهایی می‌رسد و این تعهد را در آن بسته داده ایم که به تولید ماهانه 60 هزار دستگاه خودرو برسیم.
وی با بیان اینکه قطعه سازان با همت بیشتری در حال فعالیت هستند، گفت: این جهش تولید گروه صنعتی ایران خودرو فقط در بخش تولید خودرو‌های سواری نبوده است بلکه در بخش خودرو‌های تجاری از جمله مسافری و باری هم 46 درصد رشد تولید داریم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه از اول آذر، ایران خودرو دیزل بالغ بر 200 درصد رشد تولید دارد، افزود: امسال خط اتوبوس سازی این خودروساز را پس از 9 سال توقف، دوباره به چرخه تولید برگرداندیم.