کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

عملکرد ضعیف تویوتا راو ۴ پرایم در تست گوزن، سیستم‌هایی که کار نمی‌کنند!

خودرو بانک/ یک گروه سوئدی معروف، آزمایش گوزن را با خودروهای مختلف انجام می‌دهند که آن‌ها را برای برخورد نکردن با موانع حین عبور از بین چندین مخروط در یک محیط باریک به چالش می‌کشد. در جدیدترین ارزیابی این گروه، تویوتا راو ۴ پرایم به شکلی تماشایی در این تست شکست می‌خورد. میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی و ولوو XC40 ریشارژ T4 هم نتوانستند این تست را با موفقیت پشت سر بگذارند.

در این ویدئو، شاهد چندین تلاش تویوتا راو ۴ پرایم برای انجام این تست هستیم. هر بار قسمت پشتی به بیرون تاب می‌خورد و به این کراس‌اوور اجازه نمی‌دهد از این مسیر باریک عبور کند. در نهایت، این خودرو موفق می‌شود با سرعت ۶۳ کیلومتر در ساعت این تست را پشت سر بگذارد، اما این سرعت باعث نمی‌شود عملکرد راو ۴ پرایم را موفقیت‌آمیز خطاب کنیم.

این گروه گفته‌اند کنترل پایداری الکترونیکی برای جلوگیری از لغزش راو ۴ پرایم فعال نشده است. در این تست، علاوه بر اجرای آن با سرعت‌های مختلف، از رانندگان متفاوتی هم استفاده شد که تمام این تست‌ها نتایج ضعیفی درپی داشتند.

این گروه حین تست راو ۴ هیبریدی هم با این مشکل روبرو شدند. وقتی به تویوتا درباره این مشکل اطلاع‌رسانی شد، این خودروساز سیستم کنترل پایداری را اصلاح کرد و سپس این کراس‌اوور توانست با موفقیت تست گوزن را پشت سر بگذارد.

حالا این گروه دوباره نتایج این تست را در اختیار تویوتا قرار داده و این خودروساز متعهد شده این مشکل را حل کند. تویوتا در بیانیه‌ای خطاب به این گروه اعلام کرده است:

به عنوان یک اقدام متقابل، ما اقداماتی انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم راو ۴ پلاگین هیبریدی می‌تواند تست گوزن را با موفقیت انجام دهد.

شایان‌ذکر است که کالیبره کردن سیستم کنترل پایداری بین مدل‌های بازارهای مختلف یکسان نیست، بنابراین ممکن است خودروهای تویوتا راو ۴ پلاگین هیبریدی در دیگر مناطق دنیا چنین مشکلی نداشته باشند.