�������� ������������ �������� �������������� ��������������� �� ���������� ���������� ���� ���� ������������ ���������� ���� 

چهار میلیون قطعه اتصالات راه‌آهن و قطعات خودرو در زر سیستان تولید شد

ایرنا/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به توسعه صنایع ریلی و اجرای طرح راه آهن چابهار- میلک کارخانه «زر سیستان» سالانه چهار میلیون قطعه اتصالات این پروژه و قطعات خودرو تولید می‌کند.

ماندانا زنگنه در بازدید از کارخانه قطعات خودروسازی زر سیستان با اشاره به اینکه حمایت از واحدهای تولیدی در دستور کار مدیران استان قرار دارد اظهارداشت: در کشور ۶ واحد تولیدی مشابه وجود دارد که این واحد از نظر کیفیت و حجم تولید جزو برترین واحدهای کشور است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید گفت: سالانه بالغ بر چهار میلیون قطعه انواع اتصالات ریل راه آهن و قطعات خودرو در کارخانه زر سیستان تولید می‌شود.

وی افزود: از مجموع این تولیدات سالانه سه میلیون قطعه انواع اتصالات ریل راه‌آهن تولید و بالغ بر یک میلیون قطعه انواع قطعات خودرو، یو بولت و بوش خودرو نیسان نیز تولید می‌شود.

 شهرکی بیان کرد: میزان تولید این واحد صنعتی در سال فقط ۲ میلیون قطعه اتصال ریل راه آهن بود که با حمایت صورت پذیرفته و تلاش مدیران این مجموعه و ایجاد خط جدید، تولیدات آن ۱۰۰ درصد افزایش یافت و تولید قطعات خودرو نیز به محصولات این شرکت افزوده شد.
وی تصریح کرد: ۲۵ نفر به صورت مستقیم در این واحد صنعتی مشغول به فعالیت هستند و سرمایه کنونی آن بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.