کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

جریمه ۱۸۰ میلیون دلاری تویوتا در آمریکا به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت خودروسازی تویوتا برای حل و فصل اتهامات خود مبنی بر عدم رعایت قوانین مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای، قرار است 180 میلیون دلار به دولت آمریکا پرداخت کند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
بر اساس این گزارش، قوانین آمریکا شرکت های خودروساز را ملزم به گزارش مشکلات مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای توسط خودروها می کند.
جفری بوسرت کلارک، معاون دادستان کل آمریکا در بیانیه ای گفت: تویوتا بهای بدرفتاری خود را با مجازات مدنی 180 میلیون دلاری و توافق برای رفع احکام می پردازد تا اطمینان حاصل کند که تخلفات آن دیگر تکرار نمی شود.
تویوتا تولید خودرو در انگلیس و فرانسه را به دلیل جهش کرونا متوقف کردفروش سالانه خودروهای برقی تویوتا تا 2025 به 5.5 میلیون می رسدپیش از این، دیگر شرکت های خودروسازی برتر جهان نیز با جریمه های مشابهی مواجه شده اند.
شرکت آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز، اخیراً پس از ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت 1.5 میلیارد دلار به عنوان جریمه موافقت کرده است.