�������� ������������� ������ ������������ �������������� �������� ���������� ���� 

نسخه به‌روز شده تویوتا هایلوکس راهی بازار شد

چرخان/ تویوتا هم‌زمان با عرضه نسخهٔ بروز شدهٔ هایلوکس به بازار سراسر اروپا، جزئیات و مشخصات کامل آن‌را اعلام کرد.

مهم‌ترین ویژگی هایلوکس مدل 2020 تجهیز به یک پیشرانهٔ 2.8 لیتری چهار سیلندر توربودیزل جدید است که 204 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور به‌صورت استاندارد با سامانهٔ چهارچرخ محرک ارائه می‌شود و برای انتقال نیروی آن دو گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک قابل انتخاب خواهد بود اما درصورتی‌که به گیربکس دستی متصل شود، گشتاور آن به 420 نیوتن متر کاهش پیدا می‌کند.

پیشرانهٔ دیگر هایلوکس جدید نیز یک نمونهٔ 2.4 لیتری چهار سیلندر توربودیزل با 150 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور است. هردو موتور با استانداردهای آلایندگی یورو 6d مطابقت دارند.

هایلوکس جدید در بیرون هم با سپر و جلوپنجرهٔ جدید، چراغ‌های LED جلو و عقب تازه و طراحی جدید رینگ‌ها، ظاهری بروز پیدا کرده است. در داخل خودرو نیز یک نمایشگر هشت اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با اندروید اتو و اپل کارپلی استاندارد به همراه لیست تجهیزات گسترده‌تری از همیشه ارائه شده است. تویوتا همچنین در تیپ بالا ردهٔ هایلوکس که Invincible نام دارد هم تغییراتی ایجاد کرده است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به صفحات محافظ بیشتر در قسمت‌های زیرین بدنه، قاب منحصربه‌فرد مه شکن‌ها، روکش‌های پلاستیکی دهانهٔ گلگیرها و… اشاره کرد. به لطف این ویژگی‌ها، هایلوکس Invincible ظاهر آفرودی‌تری پیدا کرده است.به‌منظور بهبود راحتی هایلوکس روی جاده، تویوتا در سیستم تعلیق آن اصلاحاتی انجام داده است. به‌عنوان‌مثال، فنرهای شمش عقب از نو طراحی شده‌اند تا سواری نرم‌تری را ارائه کنند. این پیکاپ جدید همچنین به فرمان هیدرولیک با ضریب متغیر مجهز شده تا پاسخگویی و احساس بهتری پیدا کند و مصرف سوخت را کاهش دهد. نسخه‌های چهارچرخ محرک هایلوکس به سیستم کنترلی الکترونیکی جدیدی در سامانهٔ چهارچرخ محرک خود مجهز شده‌اند که به‌منظور بهبود کشش، نقش یک دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی را بازی می‌کند. هایلوکس دو کابین 310 میلی‌متر از سطح زمین فاصله دارد و می‌تواند تا عمق 700 میلی‌متری آب حرکت کند. زاویه‌های حمله و فرار این پیکاپ ژاپنی هم به ترتیب 29 و 26 درجه اعلام شده است.


تویوتا طیف بسیار گسترده ای بیش از 300 لوازم جانبی مختلف را برای هایلوکس جدید ارائه کرده که شامل مواردی مثل محافظ گلگیر، پارکابی، کفی قسمت بار، کابین قسمت بار و… می‌شود. علاوه بر این، امکان انتخاب از بین 10 کاور مختلف برای قسمت بار هم وجود دارد تا خریداران بیشتر بتوانند هایلوکس خود را شخصی‌سازی کنند.