کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه 

برنامه ژاپن برای حذف وسایل نقلیه بنزینی تا اواسط دهه ۲۰۳۰

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت ژاپن روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد طی 15 سال آینده وسایل نقلیه بنزینی را از جاده های خود حذف کند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
هدف این طرح دولت ژاپن به صفر رساندن گازهای گلخانه ای و ایجاد سالانه تقریباً 2 تریلیون دلار رشد اقتصادی سبز تا سال 2050 می باشد.
"استراتژی رشد سبز" که هدف آن صنایع هیدروژنی و خودرو است، به عنوان یک برنامه عملی برای دستیابی به تعهد یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن مبنی بر از بین بردن انتشار کربن به صورت خالص تا اواسط قرن، مطرح شده است.
به منظور کمک به احیای اقتصاد متاثر از بیماری همه گیر کووید_19 و همسو کردن ژاپن با اتحادیه اروپا، چین و سایر اقتصادهایی که اهداف بلند پروازانه ای را برای تولید گازهای گلخانه ای تعیین کرده اند، سوگا "سرمایه گذاری سبز" را اولویت اصلی خود قرار داده است.
دولت ژاپن با هدف افزایش رشد اقتصادی سالانه به میزان 90 تریلیون ین از طریق سرمایه گذاری سبز تا سال 2030 و 190 تریلیون ین تا سال 2030، مشوق های مالیاتی و سایر حمایت های مالی را به شرکت ها ارائه خواهد کرد.
صندوق سبز دو تریلیون ینی دولت این کشور از سرمایه گذاری شرکت ها در فناوری سبز پشتیبانی خواهد کرد.
ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در انگلیس از سال 2030توقف خرید و فروش خودروهای بنزینی در یک ایالت آمریکا تا 2035این طرح به دنبال جایگزینی فروش وسایل نقلیه بنزینی با وسایل نقلیه الکتریکی از جمله خودروهای هیبریدی و پیل سوختی تا اواسط دهه 2030 است.
برای تسریع در گسترش وسایل نقلیه الکتریکی، دولت ژاپن کاهش هزینه باتری خودروها مد نظر قرار داده است. هزینه باتری تا سال 2030 بیش از نیم کاهش خواهد یافت و به 10 هزار ین یا کمتر برای هر کیلووات ساعت خواهد رسید.